آموزش دلمه کلم پیچ

آموزش دلمه کلم پیچ

مواد لازم :

کلم پیچ : یک عدد متوسط

مواد لازم برای داخل دلمه :

 گوشت  ۳۰۰ گرم
 برنج خشک  ۴/۳ لیوان
 لپه  ۴/۱ فنجان
 پیاز  ۱ عدد
 سیر  ۲ حبه
 رب گوجه  دو قاشق غذاخوری
 نمک و فلفل  به میزان لازم
 زردچوبه  نصف قاشق چایخوری
 ادویه کاری  یک قاشق چایخوری
سبزی دلمه شامل سبزی های معطر  در صورت دلخواه نصف لیوان           

 

مواد لازم برای سس دلمه

رب گوجه ۳ قاشق غذاخوری
ادویه کاری ۱ قاشق چایخوری ( به میزان دلخواه )
شکر ۱ قاشق غذاخوری
پیاز ۵ عدد
نمک و فلفل و روغن و زعفران
به میزان لازم
سرکه ۴ قاشق غذاخوری
آب نصف لیوان

 

طرز تهیه :
ابتدا مواد داخل دلمه را حاضر می کنیم . نکته مهم اینه که همه مواد باید نیم پز باشند { البته بعضی ها اصلا مواد داخل دلمه را نمی پزند }  به این صورت که برنج را به صورت زنده آبکش می کنیم
لپه را هم باکمی نمک و آب می گذاریم کمی بپزه . سیر رنده شده وپیاز خورده شده را تفت می دهیم و بعد گوشت چرخ کرده را به آن اضافه می کنیم و مدتی مجددا تفت می دهیم و رب گوجه و ادویه و نمک و فلفل و زرد چوبه را هم به آن اضافه می کنیم . از روی حرارت برمی داریم و لپه و برنج نیم پز را هم به آن می افزاییم . در صورت استفاده از سبزی در این مرحله می افزاییم .
حالا می رویم سراغ کلم . برای جدا کردن برگهای کلم باید حوصله داشته باشیم ابتدا با چاقو محل اتصال برگ ها را برش می زنیم و بعد به آرامی یکی یکی برگها را را ازاد می کنیم . برگ های کلم را به مدت ده دقیقه در آب و کمی سرکه می جوشانیم { سرکه بوی خاص کلم را از بین می برد } به طوریکه فقط کمی نرم شود . بعد کلم ها را ابکش می کنیم .
قبل از پچیدن دلمه ها پنج تا پیاز را خلالی خورد می کنیم و در روغن در کف همون قابلمه ای که می خواهیم دلمه را در آن بپزیم سرخ می کنیم و ادویه و زرد چوبه را می افزاییم و کم تفت می دهیم . حدود دو سوم آن را برای سس دلمه بر میداریم و بقیه را کف قابلمه جا می گذاریم .

سپس شروع می کنیم به پیچیدن دلمه ها به این صورت که مثل بقچه ، حدود یک قاشق نیم مواد داخل دلمه می گذاریم .
ابتدا سمت چپ را به داخل برمیگردانیم اگه رگبرگ های دلمه خیلی بزرگ بود می تونید با چاقو قسمتی از آن را بردارید واین قسمت برش داده شده یکی از خط های محل تا شدن دلمه باشه .

دلمه ها را به اینصورت کف قابلمه می چینیم . تمام مواد سس { شامل رب وشکر وسرکه } را با هم مخلوط می کنیم و به پیاز داغ اضافه می کنیم . روی دلمه ها می ریزیم و با حرارت خیلی کم می گذاریم پخته بشه { در قابلمه باید بسته باشه } . در واقع دلمه ها با بخار پخته می شه و نیاز به آب بیشتری نداره . حدود سه ربع ساعت پخت زمان می بره .

نکته مهم : بعد از پخته شدن دلمه ها لطفا صبر کنید دلمه ها کمی خنک بشه و بعد آنرا در ظرف مناسب بکشید . اگه داغ داغ دلمه ها را برداریم باز می شند و ظاهر جالبی پیدا نمی کنه .

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید


  • جدیدترین مطالب
  • پربازدیدترین