افتادگی پلک چگونه اتفاق می‌ افتد ؟

مهدی عظیمی ، پزشک گفت : افتادگی پلک یا پتوز به دلیل آسیب به اعصاب حرکت دهنده‌ ی پلک می‌ تواند اتفاق بیفتد که می‌ تواند بر اثر بیماری‌ های مادرزادی یا بعضی بیماری‌ های خاص ایجاد شود
وی افزود : افتادگی پلک در خیلی از مواقع مادرزای است ولی در بعضی اوقات براثر بیماری‌ ها ایجاد می‌شود . بیماری‌ هایی نظیر بیماری سیستم ایمنی برعلیه بافت خودی ممکن است به اعصاب بالای پلک آسیب برساند و پلک نتواند خودش را بالا نگه دارد.

وی ادامه داد : این بیماری‌ ها که به پلک آسیب می‌ رساند انواع مختلفی دارند مانند بیماری نورولوژی که بر اثر آسیب به عصب و حرکت دهنده‌ ی پلک وارد می شود و افتادگی پلک اتفاق می‌ افتد

وی اذعان داشت : بیماری‌ هایی هستند که روی سیستم اعصاب تأثیر می‌گذارند مانند MS که باعث افتادگی پلک می‌شود

وی اظهار داشت : بیماری میاستنی گراو نیز باعث افتادگی پلک می‌شود. در این بیماری قدرت عضلانی کم می‌شود، به دلیل از بین رفتن واسطه‌های شیمیایی که در سیستم اعصاب کار می‌کنند و دیگر آسیب‌های ناشی از آن باعث فلج شدن عصب حرکت دهنده‌ی چشم می‌شود.

وی تصریح کرد: بیماری افتادگی پلک بر اثر بیماری‌های سیستم ایمنی ایجاد می شود و اغلب در خانمها شایع‌تر است. بویژه خانمها‌ی جوان باید مواظب آرایش چشم یا تک تیک‌ها و جراحی‌های آرایش شوند.

عظیمی در پایان گفت: خانمها باید به تزریقات در پوست ناحیه صورت و پیشانی دقت لازم را انجام دهند به خصوص در بوتاکس و کارهای زیبایی که با عصب سر و کار دارد و ممکن است باعث آسیب به عصب پلک و افتادگی پلک شود.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید


  • جدیدترین مطالب
  • پربازدیدترین