اگر اینطور هستید صبر کنید ، ازدواج نکنید

اگر اینطور هستید صبر کنید ، ازدواج نکنید


۱ ) اگر در خانواده پدری و زندگی مجردی خود ، مسئولیت کاری را به عهده نمی گیرید یا در مسئولیت محوله تعلل می ورزید . ( تنبلی و بی مسئولیتی )

۲ ) اگر با پدر ، مادر ، برادر و خواهر خود (‌ که به نظر شما غیر منطقی بوده یا اخلاق دلخواه شما را ندارند ) ارتباط سازنده و راضی کننده ندارید و نتوانسته اید تعامل قابل قبولی ایجاد نمائید . (عدم تعامل و ارتباط اجتماعی صحیح با دیگران)

۳ ) اگر در زندگی ، مرتب شغل خود را عوض کرده اید ، با دوستان زیادی به خاطر مشکلاتی قطع رابطه نموده اید ، رشته تحصیلی خود را تغییر داده یا ترک تحصیل کرده اید ، علائق خود را نیمه کاره رها کرده اید و ثبات فکری ، احساسی و رفتاری ندارید . ( عدم ثبات فکری ، احساسی و رفتاری )

۴ ) اگر تصور می کنید ؛ افکار ، احساس و رفتار همسرتان را در آینده به دلخواه خود تغییر می دهید . ( خطای شناختی )

۵ ) اگر به دنبال همسر مناسبی هستید به نحوی که در زندگی مشترکتان در آینده با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید . ( خطای شناختی )

۶ ) اگر در پی کسب لذت و علائق خود ، کارها و مسئولیت هایتان بر دوش دیگران قرار می گیرد . ( اصالت لذت و عدم مسئولیت پذیری )

۷ ) اگر فقط منطق و طرز نگرش خویش را قبول دارید و در برابر دیگران حالت دفاعی یا حالت تهاجمی می گیرید و قادر به درک افکار ، احساس و رفتار دیگران نیستید . ( واکنش دفاعی و خود میان بینی )

۸ ) اگر نقاط ضعف و نقاط قوت خود را به صورت شفاف نمی بینید . ( عدم خودآگاهی )

۹ ) اگر تا کنون با نظرات ، انتقادات و پیشنهادات دیگران تغییری در رفتار های شما ایجاد نشده است . ( عدم مدیریت خود یا خود مدیریتی )

۱۰ ) اگر مسائل کاری شما مانع ارتباط دوستانه و ارتباط دوستان شما مانع ارتباط صمیمی در خانواده ( خانواده پدری ) می شود یا مسائل و مشکلات شخصی شما در تمام حوزه های زندگیتان تاثیر می گذارد و در هم تنیده می گردد . ( مشکل در تقسیم وظایف و تعارض نقش ها )

۱۱ ) اگر به هیچ وجه قادر به تغییر برنامه های از قبل طراحی شده خود نیستید ( حتی اگر شرایط تغییر کند ) و بسیار متعصب ، خشک و غیر قابل انعطاف هستید . (‌ عدم انعطاف پذیری لازم )

۱۲ ) اگر قادر به درک احساسات ، رفتار و افکار خانواده ، دوستان و همکارانتان ( که متفاوت از شما عمل می کنند ) ، نمی باشید . ( عدم اگاهی اجتماعی )

۱۳ ) اگر بیشتر به جای گوش کردن ، صحبت می کنید و بیشتر از آنکه سعی کنید دیگران را بفهمید ، سعی دارید که دیگران شما را درک کنند . ( عدم مدیریت رابطه )

۱۴ ) اگر بسیار هیجان طلب هستید و صرفاً ، هیجانات شما را به سویی می کشاند و قادر به تعویق انداختن خواسته هایتان نیستید . ( خود یا اگو ضعیف ، هوش هیجانی پائین )

۱۵ ) اگر برای رفتار ، احساس و گفتار خود روش و برنامه ای ندارید و منفعلانه و واکنشی نسبت به دیگران عکس العمل نشان می دهید . ( رفتار بی تعقل یا انعکاسی ، مشکل در شیوه حل مسئله )

۱۶ ) اگر عادت دارید به جای حل مشکلات از آنها فرار کنید یا اجتناب بورزید یا واکنش شما به مسائل بی تفاوتی هست . ( پاسخ اجتنابی به رویدادها )

۱۷ ) اگر در آینه نگاه دیگران ، شما فردی غرغرو ، سرزنش گر ، وابسته ، احساساتی ، بدبین ، گوشه گیر ، پرخاشگر ، دمدمی مزاج ، خودخواه ، گوشت تلخ ، غمگین یا تکانشی ( کسی که یکباره بدون مقدمه و از روی احساس دست به عملی می زند و پیامدهای آن را نمی سنجد ) به نظر می آئید . ( اختلال شخصیت )

۱۸ ) اگر فکر می کنید از میان چند میلیارد ساکنین کره زمین ، فقط و فقط یک شخص مناسب شماست و ارزش ازدواج دارد و در غیر این صورت زندگی شما بی معنا شده و باید بمیرید یا تا آخر عمر مجرد بمانید . ( خطای شناختی ، عدم کنترل احساس ، هوش هیجانی ضعیف )

۱۹ ) اگر بدون اینکه خود را دقیقاً‌ ارزیابی کنید و بشناسید ،‌ دنبال همسر مناسب می گردید . (‌ عدم شناخت خود )

۲۰ ) اگر وضعیت فعلیتان راضی کننده نیست و برای رهایی و فرار از موقعیت ، اقدام به ازدواج می کنید . ( مشکل در شیوه حل مسئله )

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید


  • جدیدترین مطالب
  • پربازدیدترین