راه هایی برای استحکام ناخن ها

مقداری روغن زیتون تهیه کنید و ناخن هایتان را به مدت ۱۰ دقیقه در آن قرار دهید . این کار را هر هفته دو مرتبه انجام دهید .

ناخن ها نیز همانند پوست به مرطوب کننده نیاز دارند . روغن بادام شیرین نیز برای نرم و مرطوب کردن ناخن ها بسیار مناسب است . یک گلوله پنبه را به روغن زیتون آغشته کرده و روی پوست دور ناخن ها بزنید . در این صورت ناخن هایتان زیباتر شده و کمتر می شکنند .

علاوه بر روغن زیتون می توانید از روغن کرچک یا روغن گیاهی اسطوخودوس نیز استفاده کنید . استفاده از این روغن ها نه تنها استحکام ناخن ها را بالا می برد بلکه باعث می شود زودتر بلند شوند و براق تر و سالمتر باشند . همچنین روغن کاری ناخن ها مقاومت آنها را در برابر آسیب های بیرونی نیز بالا می برد .

برای جلوگیری از شکنندگی ناخن ها یک مشت گیاه دم اسبی را تهیه کنید . این گیاه حاوی سیلیس است و برای رفع سنگ کلیه ، عفونتهای ادراری و فرسودگی ناخن ها موثر عمل میکند . . . گیاه دم اسبی را داخل آب سرد بریزید و بجوشانید . شعله را کم کنید و بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه بجوشد .
محلول را از صافی رد کنید و داخل یک کاسه بزرگ بریزید . روزانه به مدت ۱۰ دقیقه ناخنهایتان را داخل این محلول قرار دهید

یک لایه نازک از لاک بر روی ناخن ها می تواند به استحکام آنها کمک کند ، ولی به خاطر داشته باشید که لاک را بیشتر از یک هفته بر روی ناخن هایتان قرار ندهید . بهتر که بعد از ۷ روز آنها را پاک کرده و به ناخن هایتان چند روز استراحت بدهید و بعد از آن دوباره لاک جدید بزنید .

استفاده از آب لیمو ترش و نمک نیز یکی از روش های آشنا برای سفید و براق کردن ناخن هاست . البته نمی توان با آب لیمو ترش سلامت کلی ناخن ها را تضمین کرد اما می توان آنها را زیباتر کرد . پس از استفاده از آب لیمو ترش یادتان نرود که ناخن ها را حتما روغن کاری کنید .

ازینک مصرف کنید متخصصان تغذیه توصیه میکنند به برنامه غذایی روزانه خود یک عدد تخممرغ و یک لیوان شیر بیفزایید . این مواد غنی از زینک بوده و برای استحکام ناخنهایتان و از بین رفتن لکهای سفید زیر آنها مفید است . دانه های بلال به علت داشتن گوگرد ، سیلیس ، آهن ، کلسیم و به علت سرشار بودن از ویتامین ” B ” ، برای ناخن بسیار مفید می باشد .

کِرِم های نرم کننده هم برای جلوگیری از شکنندگی ناخن ها موثر است . هر چه تعداد دفعات چرب کردن ناخن ها در روز بیشتر باشد به همان مقدار شکنندگی ناخن ها کمتر می شود

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید


  • جدیدترین مطالب
  • پربازدیدترین