چگونه خانه را خوشبو و سالم کنیم؟

با توجه به نقش مهم حس بویایی، تاثیری که خانه تمیز و معطر در سلامت فکری و جسمی ما دارد، بر کسی پوشیده نیست؛ البته برای رسیدن به این هدف باید طبیعت را دوست داشته باشیم و از مواد طبیعی برای این منظور استفاده کنیم.


با ساختن ترکیب مساوی آبلیمو و آب و ریختن آن داخل یک اسپری تمیز و خالی ، می توانید یک یا دو بار در هفته برای ایجاد رایحه ای خوش آن را در جاهای مختلف خانه ریخته یا هنگام آشپزی برای خلاص شدن از بوی غذایی که حتی به نسوج پرده و فضای آشپزخانه نفوذ می کند، استفاده کنید.

شیوه دیگر استفاده از کمی دارچین، میخک، زنجبیل تازه و سبزی های معطر است که آنها را داخل کمی آب ریخته و سپس کل آن را حرارت می دهیم. برای آنکه رایحه ای خنک و تابستانی داشته باشید، چند برگ نعنا نیز به هشت پیمانه آب اضافه کنید، بعد از آنکه مخلوط کمی جوشید حرارت را کم کنید. می توانید روغن های خاصی به آن اضافه کرده یا به تنهایی استفاده کنید.

برای معطر کردن فوری اتاق ها، گلوله های پنبه را داخل مخلوط وانیل یا اسانس دلخواه فرو ببرید بعد آنها را داخل ظرفی زیبا قرار داده و در هر جایی که دوست دارید، بگذارید.

هر درخت، اکسیژن لازم برای دو نفر را تولید می کند. طبق تحقیقات ناسا، برخی گیاهان آپارتمانی به دفع سموم خطرناک موجود در خانه کمک زیادی می کنند. به طور کلی کیفیت هوای داخل خانه به دلیل وجود دودهای دست دوم که دارای سولفور دی اکسید هستند و لوازم

خانگی معمول که موجب انتشار مواد شیمیایی به هوای مورد تنفس ما می شوند، نگران کننده است. یکی از این موادشیمیایی فرمالدید است که در لباس ها، چوب های چندلایه و فرش است و منجر به سردرد و مشکلات

تنفسی می شود. مطالعات ناسا وجود سه نوع آلوده کننده داخل خانه یعنی تری کلرواتیلن، فرمالدید و بنزن را در اکثر خانه ها تایید و ضرورت نگهداری به طور متوسط ۱۵گیاه در خانه را تایید می کند. کار گیاه که در واقع فیلتر طبیعت است، تولید اکسیژن، دور کردن آلوده کننده ها از هوای خانه، ایجاد رطوبت لازم و جذب آلودگی هاست.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید


  • جدیدترین مطالب
  • پربازدیدترین