۲ شربت خانگی برای درمان سرفه‌

اگر با سرد شدن هوا خیلی زود به سرفه افتاده‌اید و این سرفه‌ ها شما را اذیت‌ می‌ کند دو پیشنهاد ساده و طبیعی برایتان داریم . نیازی نیست خیلی زود خودتان را به آنتی‌بیوتیک ، شربت و داروهای شیمیایی بسپارید . از همان شروع سرفه این دو داروی طبیعی را تهیه و سرفه‌ها را تسکین دهید .

 

پیاز و عسل
پیاز و عسل برای درمان طبیعی سرفه بسیار موثرند . آماده کردن این دارو هم کار سختی نیست . البته توجه داشته باشید اگر سرفه‌ هایتان زیاد بود و با روش‌ های طبیعی بهبودی در آن حاصل نشد بدون درنگ به پزشک مراجعه کنید . پوست پیاز را بکنید و آن را ورقه ورقه کنید و داخل پیاله‌ ای قرار دهید . سپس ۲ تا ۳ قاشق چای‌ خوری عسل در آن بریزید و بگذارید حدود دو ساعت بماند . خواهید دید شربتی از همین پیاز و عسل به دست می‌ آید که یک شربت طبیعی و درمان‌ کننده سرفه است . تا زمانی که سرفه‌ هایتان کاملاً رفع بشود این شربت را تهیه و چند بار در روز میل کنید . البته باز هم تاکید می‌ کنیم اگر تب یا سرفه‌ های شدیدی داشتید حتماً به پزشک مراجعه کنید . با این حال این شربت خانگی کمک زیادی به بهبودیتان خواهد کرد .

 

شکلات سیاه
یک خبر خوشحال کننده و شاید هم کمی عجیب این است که مصرف کم شکلات سیاه تأثیر خوبی در درمان سرفه دارد . حتماً برای شما هم پیش آمده که سرماخوردگی‌ تان درمان شده اما همچنان سرفه‌ های کوتاه و خشک دست از سرتان بر نمی‌ دارند . در این صورت می‌ توانید از شکلات سیاه کمک بگیرید . شکلات یا بهتر است بگوییم کاکائو حاوی ترکیبات ضد سرفه است . باید بدانید این ترکیبات به میزان ۳۳ درصد موثرتر از شربت‌ های تهیه شده از کدئین هستند . به عقیده محققان انگلیسی تئوبرومین موجود در کاکائو باعث توقف فعالیتِ عصبی می‌شود که مسئول سرفه است . برای استفاده از این خاصیت شکلات حتماً شکلات سیاه با درصد بالای کاکائو انتخاب کنید . چون حاوی تئوبرومین بیشتری است . در آخر بدانید که شکلات سیاه عوارض جانبی داروها و شربت‌ های ضد سرفه را ندارد . یعنی مثلاً باعث خواب آلودگی شما نمی‌شود و از طرف دیگر همین که آدم دوا نمی‌خورد کلی خوش به حالش می‌شود .

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید


  • جدیدترین مطالب
  • پربازدیدترین