۳ علت اختلال نعوظ در آقایان

یکی از انواع اختلالات جنسی در مردان ، اختلال نعوظ است . ۲ دهه قبل بیش از ۸۰ درصد موارد اختلال نعوظ در مردان را به عوامل روحی‌ و روانی نسبت می‌ دادند . ولی اکنون با پیشرفت علم و روش‌های تشخیصی در بیش از ۸۰ درصد موارد با انجام روش‌ های تشخیصی مورد نیاز بیمار می‌توان یک علت عضوی برای اختلال نعوظ پیدا کرد .

وقتی مردی از اختلال نعوظ رنج می‌برد ، ۳ علت بزرگ می‌تواند داشته باشد :

علت عضوی : یعنی فرآیند خاصی در بدن مرد سبب اختلال نعوظ شده است . به عنوان نمونه بیماری قند یا دیابت می‌تواند سبب اختلال عروقی و در نتیجه ناتوانی جنسی مردان شود . یکی از علل شایع اختلال نعوظ مردان همین بیماری قند است .

علت عصبی : این گروه از اختلالات نعوظ در مردان که منشا عصبی دارند ، در اصطلاح علمی نوروژنیک نامیده می‌شوند . مانند فردی که دچار آسیب نخاعی مثلا قطع نخاع شده یا فردی که دچار بیماری ام‌اس است .

علت روانی : این گروه سوم از اختلالات نعوظ در مردان که منشا روانی دارند ، در اصطلاح علمی سایکوژنیک نامیده می‌شوند . مانند بیماری افسردگی که در این افراد میزان شیوع اختلالات جنسی به‌طور قابل توجهی بیشتر از جمعیت عادی است .

خود علل عضوی یا ارگانیک به ۲ دسته بزرگ تقسیم می‌شوند که عبارت اند :

هورمونی مانند افرادی که بیماری غدد درون‌ریز مثل تیرویید یا هیپوفیز دارند و عروقی مانند افرادی که دچار شکستگی لگن همراه با ضایعات عروقی می‌شوند یا افرادی که میزان چربی خون آنها خیلی بالاست

خلاصه اختلالات جنسی انواع مختلفی دارند و بدون تشخیص دقیق نباید فردی تحت درمان قرار گیرد و تشخیص دقیق نیز نیازمند استفاده صحیح و مناسب از اقدامات پاراکلینیک است .

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید


  • جدیدترین مطالب
  • پربازدیدترین